Jesteśmy zespołem specjalistów: bibliotekarzy, informatyków, programistów, dydaktyków, konsultantów.

Firma jest znana od 1991 r. z docenianych na rynku systemów informatycznych rozpowszechnianych pod nazwą SOWA.

Kluczowymi elementami naszej działalności są:
projektowanie, tworzenie, wdrażanie oraz serwisowanie oprogramowania dedykowanego dla bibliotek, doradztwo merytoryczne i techniczne
oraz działalność badawczo-rozwojowa w branży.

W pracach nad rozwojem systemów SOWA pierwszoplanowo uwzględniane są potrzeby zgłaszane przez bibliotekarzy. W efekcie wielu użytkowników oprogramowania współpracuje z nami nieprzerwanie od początku istnienia firmy.

Oferujemy pełen zakres usług związanych z wdrażaniem oprogramowania oraz dostarczaniem niezbędnego  sprzętu i akcesoriów.

Wszystkim realizacjom zapewniamy stałe wsparcie techniczne oraz doradztwo merytoryczne.

Dysponujemy pracownią dydaktyczną, w której organizujemy szkolenia dla bibliotekarzy. Oferujemy pomoc zarówno w zakresie obsługi systemów bibliotecznych,
jak i wyspecjalizowanej wiedzy bibliotekarskiej.

 

Strefą wymiany informacji i doświadczeń bibliotekarzy korzystających z naszego oprogramowania jest strona KONSORCJUM użytkowników.

Na stronie KONSORCJUM zebrano BIBLIOGRAFIĘ publikacji powstałych w oparciu o systemy biblioteczne SOWA:

  • opracowania w prasie bibliotekarskiej: Bibliotekarz, Poradnik Bibliotekarza, Notes Biblioteczny
  • artykuły w drukach zwartych i publikacje w formie elektronicznej: Biuletyn EBIB

Przedstawiamy niektóre z informacji o naszych systemach bądź firmie, opublikowanych w ciągu ostatnich lat na stronach i portalach internetowych.

Czym są deskryptory? Szkolenie dla bibliotekarzy z woj. łódzkiego

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu zorganizowała szkolenie dla bibliotekarzy z województwa łódzkiego, poświęcone zmianom w sposobie katalogowania materiałów bibliotecznych. Wzięło w nim udział ponad 100 pracowników bibliotek.

 

O systemie bibliotecznym SOWA w biuletynie EBIB

W artykule omówiono zagadnienia związane z funkcjonalnością systemów bibliotecznych SOWA2/MARC21 i SOWA2SQL oraz pokazano różnorodność wdrożeń oprogramowania w bibliotekach. Zwrócono uwagę na usługi hostingowe, oferowane przez dostawcę oprogramowania Sokrates-software oraz świadczone przez niego różne formy wsparcia dla bibliotekarzy. Przedstawiono kwestie innowacyjności systemów i ogólnopolskiego portalu w.bibliotece.pl. Omówiono również nowoczesne narzędzia wyszukiwawcze, dostępne w katalogach OPAC systemu SOWA2SQL.

Centralny Katalog Bibliotek. Pomocne narzędzie dla miłośników literatury

Krakowscy miłośnicy literatury mogą już korzystać z jednego katalogu Biblioteki Kraków łączącego zbiory: Krowoderskiej, Nowohuckiej, Podgórskiej i Śródmiejskiej Biblioteki Publicznej. Funkcjonująca od stycznia tego roku Biblioteka Kraków to obecnie największa biblioteka samorządowa w kraju, obejmująca blisko 60 filii i zawierająca ok. miliona dwustu tysięcy książek.


 

SowaSQL - portal wsparcia technicznego

Informujemy o uruchomieniu portalu wsparcia technicznego systemów SowaSQL, który powstał na życzenie Bibliotekarzy - użytkowników systemów SowaSQL.
 
W portalu znajdziemy:
  • bazę wiedzy,
  • forum wymiany uwag i propozycji dot. rozwoju systemu,
  • informacje o zgłaszanych problemach. Będzie można sprawdzić ich status, zgłosić uwagi oraz zobaczyć, kto zajmuje się danym zadaniem.
To wszystko w jednym miejscu: http://wsparcie.sowasql.pl/
 
Pamiętajmy, że dostęp do treści portalu wymaga zalogowania się. Zapraszamy do współpracy!

Cztery biblioteki miejskie, ponad milion książek i jedna społeczność!

Ursynów czyta! Rekordziści po... 500 książek rocznie [WYWIAD]

Ponad 500 książek rocznie – to rekord w liczbie egzemplarzy wypożyczonych przez jednego mieszkańca. Od wielu lat czytelnictwo na Ursynowie ma się bardzo dobrze. W przeciwieństwie do tendencji obserwowanych w całym kraju nie spada, a nadal rośnie! O tym co czytamy i jak ursynowskie biblioteki przyciągają nowych czytelników, opowiada Anna Wolska – dyrektorka „Ursynoteki”...
 

Krakowczyta.pl. Internet pomoże... książkom

Portal KrakowCzyta.pl to internetowy katalog biblioteczny, który zawiera setki tysięcy książek zgromadzonych w krakowskich bibliotekach miejskich. Powstał dzięki zainstalowaniu jednolitego systemu informatycznego. O tym jak działa, jak z niego korzystać i jak zainteresować wyszukiwarką czytelników rozmawiali bibliotekarze z całego Krakowa.

Krakowskie biblioteki miejskie wspólnie uruchomiły portal biblioteczny – krakowczyta.pl, który łączy w sobie funkcje wyszukiwarki książek i portalu społecznościowego. Prezentacja projektu odbyła się w poniedziałek w Centrum Kongresowym ICE Kraków. 

Nasza strona na Facebooku
SOKRATES-software Leszek Masadyński
ul. Warszawska 92A
61-047 Poznań

tel: +48 61 656 44 10